100 dekarzy z Certyfikatem Braas

Już 100 dekarzy z całej Polski może się pochwalić posiadaniem Certyfikatu Braas. To duży sukces nie tylko dla marki Braas, ale również dla rynku budowlanego, na którym jest coraz więcej wykwalifikowanych fachowców. Dekarz, ubiegający się o Certyfikat Braas musi spełnić kilka warunków ustalonych przez markę Braas, dzięki którym Certyfikat jest wiarygodnym wyznacznikiem jakości dla Inwestora.

Fot. Brass
Fot. Brass
Przede wszystkim musi ukończyć minimum dwa szkolenia specjalistyczne organizowane przez firmę Monier Braas. Obowiązkowym jest zaliczenie szkolenia „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonania trudnych detali dachu”. Drugie szkolenie jest wybierane przez dekarza spośród bogatej oferty, w której znajdują się m.in. szkolenia: „Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas”, „System solarny Braas – dobór i montaż części dachowej instalacji” czy szkolenia specjalistyczne – jak wole oko, czy specyfika układania dachówek płaskich oraz karpiówki Opal na wieżach, stożkach i krzywiznach.

Po odbyciu dwóch szkoleń, umiejętności dekarza zostają dodatkowo zweryfikowane przez doradcę technicznego firmy Monier Braas podczas wizyty na budowie. Po spełnieniu tych warunków dekarz otrzymuje Certyfikat oraz Kartę Certyfikowanego Dekarza poświadczającą ważność Certyfikatu. Dokument ma ważność dwa lata – z możliwością przedłużenia na kolejne trzy po ukończeniu kolejnego szkolenia technicznego z zintegrowanego systemu dachowego Braas.
--
REKLAMA:
--
Fot. Brass
Fot. Brass

Dekarz biorący udział w Programie zobowiązuje się wykonywać pokrycia dachowe zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi oraz obowiązującymi przepisami i rozporządzeniami, a dzięki zdobytemu Certyfikatowi może liczyć na szczególne wsparcie firmy Monier Braas m.in. na bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych.

W czasach, kiedy inwestorzy bardzo skrupulatnie wybierają fachowców, każdy Certyfikat poświadczający umiejętności jest na wagę złota. Nic tak silnie nie działa na potencjalnych klientów jak rekomendacje - zarówno dotychczasowych, zadowolonych inwestorów jak i producenta. Myślę, że warto przejść cały proces certyfikacji, aby w przyszłości Certyfikat procentował nowymi zleceniami – mówi SUPERDEKARZ Jerzy Orłowski z firmy Orzeł z Pyrzyc.

Przeczytaj także