III edycja konkursu Mozaikowa mapa Polski

Mozaikowa mapa Polski to konkurs prowadzony przez Grupę Paradyż i Fundację Architektury w ramach akcji Ratujemy Mozaiki. Celem interaktywnego przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości zdjęć i informacji na temat mozaik znajdujących się w Polsce. Zgłoszenia do udziału w konkursie można przesyłać do 20 grudnia br. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody, m.in. smartfon HTC One.

Fot. Ceramika Paradyż
Fot. Ceramika Paradyż
PRL to okres w historii polskiej architektury, w którym często elewacje i ściany wewnątrz budynków zdobiono mozaikowymi aranżacjami. Dziś te niezwykłe dekoracje stają się jednak coraz częściej rzadkością, dlatego organizatorzy akcji Ratujemy Mozaiki postanowili zwrócić uwagę społeczeństwa na problem niszczejących, oryginalnych kompozycji. Mozaiki to nasz narodowy, swoisty pomnik przeszłości, trwały element historii, o który warto zadbać, choćby dla następnych pokoleń. Wszystkie, pomimo upływu czasu, nadal zachwycają swoim pięknem i kunsztownymi detalami. Aby więc zachować pamięć o jak największej liczbie tych dzieł, postanowiliśmy w ramach akcji Ratujemy Mozaiki stworzyć interaktywną Mozaikową mapę Polski – mówi Iwona Filipczak, Rzecznik Prasowy Grupy Paradyż.

Mozaikowa akcja jest jednocześnie konkursem, który ma aktulanie swoją trzecią, ostatnią już odsłonę. Aby wziąć w niej udział wystarczy do 20 grudnia br. wejść na stronę www.ratujemymoziaki.com i dodać zdjęcie mozaiki oraz krótki opis. Zwycięzca nagrody głównej zdobędzie multimedialny smartfon HTC One. Natomiast laureaci II i III miejsca otrzymają album z fotografiami niezwykłych miejsc w Polsce lub na świecie oraz nadesłane w konkursie zdjęcie mozaiki, wydrukowane na piance.
--
REKLAMA:
--
Firma zaprasza do udziału w projekcie oraz na stronę www.ratujemymozaiki.com i profile „Ratujemy Mozaiki” i „Fundacja Architektury” na Facebook’u.

Przeczytaj także