Narzędzia ręczne
 

Pędzel czyli specjalistyczne narzędzie do malowania

Wiosna to czas porządków, odświeżania wnętrz, likwidowania pozimowych usterek. Tegoroczna ma wprawdzie – z punktu widzenia ludzi zmęczonych chłodem i śniegiem – poważne opóźnienie, jednak wszystko wskazuje na to, że nadchodzi. Warto więc zastanowić się, co zmienić w mieszkaniu, by poczuć się lepiej. Najprostszym sposobem jest zmiana kolorystyki ścian. Aby ułatwić sobie prace, wybierzmy ergonomiczne i poręczne narzędzia.

Fot. Richard /B.M. Polska
Fot. Richard /B.M. Polska
Wśród produktów dostępnych na rynku warto przyjrzeć się pędzlowi, który kształtem przypomina gęsią szyję. Posiada on giętką, elastyczną rączkę powleczoną antypoślizgowym tworzywem, pozwalającą na bezproblemowe dotarcie do trudno dostępnych miejsc, jak przestrzeń za grzejnikami, naroża itp. Wyjątkowo długość rączki sprawia, że do niemal każdego miejsca można dosięgnąć stojąc na podłodze. W razie potrzeby pędzel można też osadzić na kiju malarskim. Jako że włosie zostało wykonane z delikatnych włókien, proces malowania jest łatwy, krycie dokładne, a cała paca efektywna.
--
REKLAMA:
--
Aby z pędzla korzystało się jeszcze wygodniej, zwłaszcza przy nabieraniu farby, warto pojemnik z nią osadzić w specjalnym uchwycie wyposażonym w otwieracz do puszek.

Przeczytaj także