Pompy ciepła
 

Nowość w ofercie BAXI: pompa ciepła Platinum BC Smart iR32

Baxi uaktualnia swoją ofertę stojących pomp ciepła powietrze-woda typu split wprowadzając do sprzedaży pompę Platinum BC Smart iR32 wyposażoną w nową jednostkę wewnętrzną pracującą z czynnikiem chłodniczym R32.

Fot. BAXI
Fot. BAXI
Fot. BAXI
Fot. BAXI

W dobie szybko postępujących zmian klimatycznych działania proekologiczne są jednym z filarów strategii grupy BDR Thermea. Mając na uwadze troskę o środowisko naturalne, sukcesywnie wprowadzane są czynniki chłodnicze o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

Fot. BAXI
Fot. BAXI

Stojąca pompa ciepła z czynnikiem chłodniczym R32

Baxi uaktualnia swoją ofertę stojących pomp ciepła powietrze-woda typu split, wprowadzając nową pompę Platinum BC Smart iR32, wyposażoną w nową jednostkę wewnętrzną pracującą z czynnikiem chłodniczym R32 o niskim współczynniku GWP (GWP = 675). Nowa jednostka wewnętrzna ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 190 litrów, charakteryzuje się eleganckim wyglądem i kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu idealnie nadaje się do montażu w ograniczonych przestrzeniach.
--
REKLAMA:
--
Szereg składa się z trzech modeli z jednostką zewnętrzną o mocach 4,5; 6 lub 8 kW i zintegrowaną grzałką elektryczną o mocy 3 kW. Dzięki niewielkim rozmiarom, Platinum BC Smart iR32 z łatwością wkomponuje się w każde środowisko domowe, zwłaszcza w mieszkaniach lub nowych domach o powierzchni do 200 m2.

Fot. BAXI
Fot. BAXI
Fot. BAXI
Fot. BAXI

-

Łatwa instalacja, szybkie uruchomienie

Dzięki konstrukcji ramowej z uszczelnionymi zaworami, połączenia hydrauliczne są prostsze, a rama i jednostka mogą być instalowane w różnym czasie.

-

Kompletny system

Pompa obiegowa o wysokiej wydajności w standardzie zawiera: naczynie wzbiorcze, zawór bezpieczeństwa po stronie instalacji, filtr magnetyczny, manometr po stronie instalacji, przepływomierz, czujnik zewnętrzny, zawór termostatyczny c.w.u., zawór bezpieczeństwa c.w.u. oraz anodę tytanową na zasobniku.

Fot. BAXI
Fot. BAXI
Fot. BAXI
Fot. BAXI

-

Niewielka powierzchnia zabudowy

Dzięki kompaktowym wymiarom oraz umieszczeniu wszystkich elementów hydraulicznych z przodu możliwa jest instalacja produktu nawet we wnękach o wymiarach 60x60 cm.

-

Wysoki komfort ciepłej wody użytkowej

Zintegrowany zasobnik o pojemności 190 litrów pozwala na przygotowanie ciepłej wody użytkowej o temperaturze do 60°C przez pompę ciepła i w bardzo krótkim czasie ładowania: od 1 g. 25 min. w modelu 8 kW.

-

Wysoka efektywność zgodnie z oznaczeniem energetycznym ErP

Szereg Platinum BC Smart iR32 osiąga klasę energetyczną A+++ dla ogrzewania niskotemperaturowego i A+ dla ciepłej wody.

Fot. BAXI
Fot. BAXI

Pompy ciepła Platinum BC Smart iR32 w pigułce

- kompaktowa konstrukcja - jednostkę wewnętrzną można łatwo wkomponować w przestrzeń mieszkalną zapewniając wygodny dostęp serwisowy;
- komfort korzystania z ciepłej wody dla całej rodziny gwarantowany przez zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 190 litrów zabezpieczony anodą tytanową;
rozwiązanie całoroczne dzięki trybowi chłodzenia;
- panel kontrolny z regulacją pogodową;
- zarządzanie ogrzewaniem/chłodzeniem za pomocą dwóch obiegów (opcja),
- kompatybilność z regulatorem pokojowym BAXI MAGO;
- możliwość integracji z kolektorami słonecznymi (opcja);
- współpraca z zestawami fotowoltaicznymi - PV Ready;
- wygodna rama montażowa pozwalająca na skrócenie czasu instalacji urządzenia do minimum (sprzedawana oddzielnie);
- integracja z automatyką budynkową za pomocą protokołu ModBus (opcja);
- zgodność z warunkami programu „Czyste Powietrze” oraz warunkami technicznymi WT2021.

Specyfikacja techniczna oraz karty katalogowe pompy ciepła Platinum BC Smart iR32 znajdują się tutaj oraz w Bazie Wiedzy, gdzie umieszczono kompletną dokumentację produktową.

Przeczytaj także