Przeszklenia
 

Nowe szkło Guardian SunGuard® SNX 70 — światło, wygoda i elegancja — z każdej perspektywy

Firma Guardian Glass Europe wprowadziła na rynek najnowszy produkt z wiodącej serii produktów SunGuard® eXtraSelective — Guardian SunGuard® SNX 70.

Fot. Guardian
Fot. Guardian
Fot. Guardian
Fot. Guardian

SunGuard SNX 70 to nowe szkło powlekane potrójną warstwą srebra, które pozwala na uzyskanie ponadprzeciętnej kontroli słonecznej, oferuje przepuszczalność światła zbliżoną do 70% oraz wysoką izolację termiczną. Ponadto produkt cechuje wyjątkowo czysty, naturalny wygląd i subtelny poziom odbicia światła, co wpływa na jednolitą estetykę w zakresie konturów pod różnymi kątami obserwacji.

Oznacza to, że SunGuard SNX 70 pozwala architektom wprowadzać więcej naturalnego światła, oferuje możliwość poprawy efektywności energetycznej i komfortu mieszkańców przy jednoczesnym zachowaniu znakomitej estetyki projektu. To z kolei może prowadzić do poprawy samopoczucia użytkowników i jest szczególnie istotne w przypadku budynków biurowych, ochrony zdrowia i szkół, gdzie wyższy poziom naturalnego światła może sprzyjać koncentracji, regeneracji i nauce.
--
REKLAMA:
--
Szkło jest szczególnie efektywne w połączeniu z bazowym szkłem Guardian UltraClear® — w wersji SunGuard SNX 70 Ultra. W standardowych zestawach jednokomorowych oferuje przepuszczalność światła na poziomie 68%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego na poziomie 32% oraz wartość Ug równą 1,0 W/m2K. Równie imponujące są parametry w zestawach dwukomorowych: przepuszczalność światła 62%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego wynoszący 30% i wartość Ug 0,5 W/m2K. Znakomita przezroczystość szkła oznacza również, że widok zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz jest bardziej realistyczny.

SunGuard SNX 70 może również pomóc w uzyskaniu certyfikacji środowiskowej. Jako część gamy SunGuard w Europie i Rosji, SunGuard SNX 70 posiada deklarację EPD (Environmental Product Declaration) i zostało niezależnie ocenione w ramach programu środowiskowego Cradle to Cradle Certified Products, uzyskując certyfikat Bronze.

Pod względem estetyki współczynnik odbicia zewnętrznego wynoszący 13% pomaga nadać budynkom elegancki charakter, dzięki czemu mogą wyróżnić się na tle otoczenia i być bardziej atrakcyjne w odbiorze.

Andras Kovacs, kierownik ds. produktów w dziale komercjalizacji w Guardian Glass Europe, mówi: „Architekci często musieli iść na kompromis w kwestii ogólnego wyglądu fasady, w przypadku szkła o wysokiej efektywności. Teraz SNX 70 oferuje idealną równowagę między kontrolą światła słonecznego, naturalnym przenikaniem światła i imponująco czystą estetyką”.

Szkło SNX 70 jest dostępne zarówno w wersji odprężonej, jak i z możliwością obróbki cieplnej (HT).

Przeczytaj także