Pompy ciepła
 

Auriga - nowa pompa ciepła od marki Baxi

Pompy ciepła to jedne z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się urządzeń w sektorze grzewczym. Coraz bardziej zaawansowane technologicznie propozycje producentów są odpowiedzią na rosnące oczekiwania inwestorów, którzy chcą cieszyć się tanim i ekologicznym ogrzewaniem i wysokim komfortem ciepłej wody użytkowej. W ostatnich tygodniach nową pompę ciepła Auriga, zaproponowała także marka Baxi należąca do grupy BDR Thermea.

Fot. Baxi
Fot. Baxi

Auriga to pierwsze urządzenie z segmentu pomp ciepła w ofercie marki Baxi. Jest to pompa powietrze/woda typu monoblok, zapewniająca ogrzewanie, chłodzenie i wytwarzanie ciepłej wody użytkowej. Nowy szereg obejmuje 5 modeli od 5 do 16 kW, w wersji z zasilaniem jednofazowym lub trójfazowym.

Fot. Baxi
Fot. Baxi
Fot. Baxi
Fot. Baxi

Pompa ciepła dzięki sprężarce inwerterowej DC gwarantuje maksymalną efektywność energetyczną i pracę w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych: grzanie od -25°C, a chłodzenie aż do +46°C. Auriga ma zabudowaną pompę obiegową, naczynie przeponowe i zawór bezpieczeństwa po stronie c.o. Pompa ciepła ze względu na dostępne moce może pracować w nowych budynkach jak również modernizowanych. Pompę ciepła Auriga można w łatwy sposób połączyć w jeden system z instalacją solarną, kotłem lub grzałką elektryczną, co pozwoli na jeszcze większy komfort i większą oszczędność. Pompa ciepła pracuje cicho dzięki specjalnie wykonanej konstrukcji komory chłodniczej i izolacji sprężarki. Dodatkowo użytkownik ma do wyboru z poziomu regulatora dwa tryby pracy ograniczające hałas.

Fot. Baxi
Fot. Baxi

Zaawansowany panel sterowania pozwala zarządzać ogrzewaniem i chłodzeniem przy wykorzystaniu aż 16 krzywych pogodowych, a także sterować zasobnikiem c.w.u., zintegrowanym kotłem, wspomagającą grzałką elektryczną oraz umożliwia integrację z instalacją solarną i zarządzanie pompą cyrkulacyjną c.w.u.
--
REKLAMA:
--
Pompa ciepła posiada także funkcję dezynfekcji termicznej, tryb cichy z 2 ustawianymi poziomami ciszy oraz tryb wakacyjny wraz z zabezpieczeniem przeciw zamarznięciu. Dzięki zastosowaniu protokołu Modbus Aurigę można połączyć z systemem zarządzania budynkiem (BMS).

Przeczytaj także