Panele fotowoltaiczne
 

Ponad 7000 instalacji od VOSTI

Lubelska firma fotowoltaiczna VOSTI zainstalowała na polskich dachach już ponad 7 tysięcy instalacji fotowoltaicznych. Ich łączna liczba przekracza 115 tysięcy sztuk, a całkowita moc jest większa niż 40 MW - tyle, co nagłośnienie ponad 4000 koncertów zespołu Rolling Stones w roku!

Fot. Vosti
Fot. Vosti

W ramach 7000 instalacji położono 115.687 sztuk paneli fotowoltaicznych. Ułożone obok siebie, zajmują powierzchnię 40 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Zestawienie jest prowadzone od końca kwietnia 2017 r. do połowy czerwca 2021 r., a więc przez blisko 50 miesięcy. Daje to średnią ponad 1750 instalacji rocznie. Jubileuszowa instalacja z numerem 7000 powstała w Gdańsku i miała moc ponad 7,2 kW.
--
REKLAMA:
--
Przemysław Smoliński prezes Vosti. Fot. Vosti
Przemysław Smoliński prezes Vosti. Fot. Vosti
Ponad 7 tysięcy, a konkretnie 7113 instalacje zrealizowane od 2017 r. do połowy czerwca br. to imponująca liczba, biorąc pod uwagę okres obecności Vosti na rynku. W najbliższych miesiącach spodziewamy się znacznego przyrostu liczby instalacji – ze względu na sezon letni, który sprzyja inwestowaniu w fotowoltaikę oraz uruchomienie z początkiem lipca nowego programu dotacji dla prosumentów, który zastąpi zakończony z końcem roku „Mój Prąd”. Na duży wzrost liczby instalacji do końca roku z pewnością wpłyną też zapowiadane zmiany w ustawie o prawie energetycznym, zakładające nową formę rozliczania zużycia energii elektrycznej. Zgodnie z planami, ma być mniej korzystna dla nowych prosumentów niż ta obowiązująca obecnie. Warto się zatem pospieszyć i podjąć decyzję o montażu już teraz, by rozliczać prąd na lepszych zasadach finansowych – mówi Przemysław Smoliński, prezes firmy Vosti.

Przeczytaj także