Czy digitalizacja to już nowy standard na polskim rynku nieruchomości?

Cordia i 7R kolejni polscy deweloperzy, którzy wybierają aplikację mobilną BauApp Według raportu MKinsey&Company digitalizacja produktów i procesów to jeden z nowych standardów w globalnym sektorze budownictwa. Wszystko wskazuje na to, że w ślad za budowlanką, idzie również branża deweloperska. Po liderach z sektorach nieruchomości biurowych, kolejne wiodące firmy na polskim rynku, tym razem z sektora nieruchomości mieszkaniowych i logistycznych, decydują się na kompleksową digitalizację procesów administracyjnych na placach budowych realizowanych przez siebie inwestycji. Spółki Cordia Polska oraz 7R podpisały dlugofalowe umowy o współpracy z BauApp, twórcą niezwykle efektywnej, jednak bardzo prostej w osbłudze aplikacji mobilnej, dostosowanej do specyficznych potrzeb firm działajaych na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Fot. Cordia Polska
Fot. Cordia Polska

Umowa z Cordia Polska jest kontynuacją globalnego kontraktu z Cordią oraz udanej współpracy z BauApp na innych rynkach regionu CEE. Firma deweloperska realizująca nieruchomości mieszkaniowe w Warszawie, Krakowie i Trójmieście wdroży innowacyjną aplikację na wszystkich swoich nowych projektach. Digitalizacji zostaną poddane również procesy adminsitracyjne na budowach planowanych nowych inwestycji spółki w Poznaniu.

- Rozwiązania cyfrowe są kluczem do osiągnięcia wysokiej jakości i efektywności kosztowej w tym samym czasie, na każdym etapie budowy. Wybraliśmy rozwiązania BauApp do zarządzania dokumentacją i zarządzania usterkami na swoich projektach, ponieważ są one przyjazne dla użytkownika i pasują do naszych wewnętrznych procesów. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wsparcia BauApp – mówi Michal Melaniuk, Prezes Zarządu Cordia Polska.
--
REKLAMA:
--
7R jest dynamicznie rozwijającym się deweloperem działającym na rynku nieruchomości komercyjnych, który specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych. Od początku swojej działalności (w 2009 roku) firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni 740 000 mkw. Aktualnie kolejne ponad 1 500 000 mkw. znajduje się w procesie inwestycyjnym.

Obecny boom na rynku nieruchomości w Polsce wymaga cyfryzacji w celu zachowania wysokiej jakości realizowanych inwestycji przy tak dużej liczbie oddawanych do użytku, często jednocześnie, obiektów – tłumaczy Paweł Smolarek, Dyrektor ds. Nowych Technologii w BauApp.

Zwłaszcza, że koszty realizacji poszczególnych projektów deweloperskich stale rosną. Jest to związane z chociażby z nowymi wymaganiami energetycznymi dla budynków, coraz mniejszym dostępem do gruntów z pozwoleniem na budowę w miastach, czy wreszcie przedłużającymi się procedurami administracyjnymi m.in. z powodu trwającej pandemii COVID-19 oraz ogólnych trudności z dostępem do gruntów i wzrostem ich cen za mkw. – Nie zapominając o 5% inflacji i wzroście kosztów materiałów budowlanych w ogóle – dodaje Paweł Smolarek.

Aplikacja stworzona przez BauApp służy digitalizacji procesów administracyjnych na placach budowy, w tym na różnych etapach, od projektowania przez wykonawstwo, aż do fazy gwarancyjnej. Wdrożenie oprogramowania jest natychmiastowe i przynosi bardzo wymierne korzyści, szczególnie w zakresie oszczędności czasu i pieniędzy.

Nasza aplikacja pozwala zmniejszyć czas, wcześniej przeznaczany na czynności adminstracyjne nawet o 20%, co generuje 8 zaoszczędzonych godzin pracy w skali tygodnia. Zastosowanie oprogramowania zmniejsza też ilość poprawek wykonywanych na budowie nawet o 67%, a w finalnym rozliczeniu zwiększa efektywność całego projektu aż o 15% - tłumaczy Adam Dalnoki, CEO firmy BauApp.

BauApp wspiera również klientów w zarządzaniu obiegiem dokumentacji, kartami materiałowymi, monitorowaniem czasu wykonania zadań, usterkami jak również odbiorami prac budowlanych. Można z niej korzystać z poziomu komputera, jak i mobilnie poprzez tablet lub smartfon.

Podsumowując, korzyści z wdrożenia aplikacji mobilnej BauApp są naprawdę szerokie. Cieszymy się, że doceniają to kolejne firmy w Polsce, a my jako twórcy oprogramania mamy swój udział w postępującej obecnie digitalizacji polskiego sektora deweloperskiego. Myślę, że wkrótce efekty tego będa doceniać również końcowi klienci – mówi Paweł Smolarek.

Przeczytaj także