Wykończenia ścian wewnetrznych
 

Niezwykły efekt dekoracyjny – tynki strukturalne i cienkowarstwowy beton architektoniczny od Luxum

Ciekawym trendem we współczesnych aranżacjach jest wyróżnienie jednej ściany z całości pomieszczenia i podkreślenie jej za pomocą wyjątkowego wykonania. Taki zabieg sprawi, że wybrana płaszczyzna będzie przyciągała spojrzenia gości, dzięki czemu możemy skierować ich wzrok we wskazane przez nas miejsce. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem byłoby wyeksponowanie ściany za pomocą intensywnego koloru, w nowoczesnych wnętrzach warto jednak postawić na materiały, które będą wyróżniały się nie tylko barwą, ale również strukturą powierzchni.

Fot. Luxum
Fot. Luxum

Dostępne w Luxum
tynki dekoracyjne i cienkowarstwowy beton architektoniczny, sprawdzą się tutaj idealnie. Te materiały wkomponują się w każde wnętrze, nieważne, czy marzy nam się pomieszczenie w stylu minimalistycznym, industrialnym czy klasycznym. Ze względu na szeroki wybór wzorów oraz wiele dostępnych struktur, masz możliwość precyzyjnego dopasowania materiału do swojej aranżacji. Strukturalne tynki zapewniają wyjątkowy kontrast pomiędzy wybraną płaszczyzną a resztą gładkich ścian, kreując niezwykły klimat i niepowtarzalną atmosferę.

TYNKI DEKORACYJNE


Verde Bottiglia i Cemento Naturale. Fot. Luxum
Verde Bottiglia i Cemento Naturale. Fot. Luxum

Tynk dekoracyjny HD CONCRETE to produkt o unikalnych właściwościach. Sześć ciekawych wzorów zapewnia aranżacyjną swobodę i pozwala na osiągnięcie wymarzonego efektu w każdym pomieszczeniu – salonie, sypialni, kuchni, łazience czy korytarzu. Tynki strukturalne stanowią niezawodny sposób na metamorfozę wnętrza – nie tylko wpisują się w najnowsze trendy, ale również pozwalają nadać pomieszczeniu indywidualnego charakteru.

Oprócz niezwykłego efektu wizualnego jaki zapewniają, tynki dekoracyjne są również rozwiązaniem praktycznym i funkcjonalnym. Ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne gwarantuje wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie. Tynki sprawdzą się nie tylko na ściany, ale również na sufity, meble, kominki, drzwi i małą architekturę. Idealnie pokrywają także trudne płaszczyzny, tworząc nawet trzy warstwową powierzchnię o grubości zaledwie 2 – 2,5 mm.

Świetnie będą wyglądać w salonie na ściance telewizyjnej – stanowiąc tło dla codziennej rozrywki – lub w sypialni nad wezgłowiem łóżka, wyróżniając strefę snu i wpływając na aranżacyjną harmonię. Pomysłów na wykorzystanie tynków dekoracyjnych jest naprawdę wiele, ale niezależnie od miejsca, w którym je nałożymy, zawsze uzyskamy unikalny i intrygujący rezultat. Sposób w jaki tynki nakładane są na ścianę, sprawia, że nie da się uzyskać dwóch takich samych płaszczyzn. Dzięki czemu możesz być pewien, że takiej ściany jak Twoja nie znajdziesz nigdzie indzie. Ze względu na specyficzny charakter wykonania, a także w trosce o jak najlepszy poziom realizacji, tynki strukturalne dostarczane są wyłącznie z usługą montażu na miejscu.

CIENKOWARSTWOWY BETON ARCHITEKTONICZNY


Cemento Antracite i Cemento Tramonto. Fot. Luxum
Cemento Antracite i Cemento Tramonto. Fot. Luxum

Cienkowarstwowy beton sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy marzysz o industrialnym wnętrzu, ale nie możesz pozwolić sobie na pokrycie ściany płytami z betonu architektonicznego. Warto jednak zaznaczyć, że betonowe materiały sprawdzą się nie tylko w loftowych aranżacjach – zależnie od wybranego koloru i struktury, a także od dobranych elementów dekoracyjnych, możesz tworzyć wnętrza w każdym możliwym stylu. Ciemniejsze i mocno porowate tynki nadadzą aranżacji pewnej surowości, jaśniejsze i gładsze natomiast sprawią, że będzie wyróżniała się zdecydowanie łagodniejszym charakterem.

Cienkowarstwowy beton architektoniczny dostępny w czterech wzorach i trzech strukturach powierzchni – gładkiej, delikatnie porowatej i mocno porowatej – stanowi wyjątkowy sposób na wykończenie wnętrza, który dostosować możemy do własnych wymagań i przyjętej koncepcji. Wyobraź sobie wygodną sypialnię w odcieniach bieli i szarości, z intrygującą betonową ścianą znajdującą się za łóżkiem. Cienkowarstwowy beton świetnie sprawdzi się również w połączeniu z innymi naturalnymi dodatkami, np. ocieplającym wnętrze drewnem, a także cegłą czy kamieniem.

Fantazyjne wykończenie, różnorodność faktur i niepowtarzalny design sprawią, że pokój ozdobiony cienkowarstwowym betonem szybko stanie się Twoim ulubionym miejscem w domu. Dzięki niezawodnej trwałości oraz wytrzymałości masz pewność, że ta ścienna dekoracja będzie Ci służyć przez wiele lat, bez konieczności odświeżania jej, czy wymiany na nową.
--
REKLAMA:
--

UNIKALNE ROZWIĄZANIA NAŚCIENNE

Projektując lub urządzając swoje wnętrze, często poświęcamy mniej uwagi ścianom i ściennym dekoracjom. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że tak kolor, jak i struktura ścian mają ogromny wpływ na panującą w pomieszczeniu atmosferę oraz na samopoczucie przebywających tam ludzi. W nowoczesnych mieszkaniach, coraz częściej rezygnuje się z prostych i jednolitych barw, stawiając na oryginalne materiały i tworzywa, które dopełniają aranżację równocześnie wykazując swój własny, wyjątkowy charakter. Tynki dekoracyjne i cienkowarstwowy beton architektoniczny to naturalne, bezpieczne i nieszablonowe rozwiązania, z którymi warto zapoznać się już dziś. Sprawdzą się we wnętrzach nietuzinkowych ludzi, którzy chcą podkreślić swój wnętrzarski indywidualizm i tworzyć aranżacje niespotykane nigdzie indziej.

Przeczytaj także