Balkony, tarasy
 

G-U poszerza ofertę okuć do małych konstrukcji tarasowych o system PS-L

G-U Polska, pionier w zakresie rozwiązań do drzwi tarasowych typu HS, uzupełnia portfolio produktowe o ofertę okuć do małych i lekkich konstrukcji tarasowych posiadających w przejściu próg.

Fot. GU Polska
Fot. GU Polska

PS-L – system okuć równolegle przesuwnych dla mniejszych konstrukcji, uzupełnia bogate portfolio produktów do drzwi tarasowych marki G-U. Obok flagowych rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych typu HS, wspomnianego PS-L, tworzą ją: PSK – System okuć równolegle-przesuwno-uchylnych oraz PS – system okuć równolegle przesuwnych. Wprowadzone rozwiązanie PS-L przeznaczone jest do mniejszych i lżejszych konstrukcji.

System PS-L powstał z myślą o stolarce okiennej PCV z progiem w przejściu, stosowanej w takich obiektach mieszkalnych, jak domy jednorodzinne lub wielorodzinne (szeregowce). Rozwiązanie to pozwala na wykonanie drzwi balkonowych ze skrzydłem stałym i jednym skrzydłem jezdnym o maksymalnej wadze wynoszącej 200 kg.

Fot. GU Polska
Fot. GU Polska

Drzwi tarasowe wykonane w systemie PS-L łatwo się przesuwają dzięki zastosowaniu wysokiej jakości łożysk kulkowych w wózkach jezdnych. Standardowo są wyposażone w szczotki czyszczące, które zapewniają stałe oczyszczanie szyny jezdnej, a tym samym płynniejsze przesuwanie skrzydła. System PS-L nie posiada funkcji uchylnej, jednak został zaprojektowany tak, aby uwzględniał również efektywną wentylację pomieszczeń – zapewnia rozszczelnienie po obwodzie skrzydła. Konstrukcja funkcji mikrowentylacji sprawia, że zużyte powietrze z pomieszczenia wydostaje się przez górną część skrzydła na zewnątrz, a jednocześnie świeże powietrze wpływa do wewnątrz przez dolną część.

Fot. GU Polska
Fot. GU Polska
Okna tarasowe wykonane w systemie PS-L charakteryzują się wysokim poziomem szczelności, chronią nie tylko przed przedostawaniem się do wnętrza nadmiernej wilgoci, ale również przed hałasem. Z tego powodu sprawdzają się w budynkach usytuowanych w miejscach narażonych na wysoki poziom hałasu, np. przy lotniskach, autostradach, ruchliwych skrzyżowaniach, czy szkołach.

Dla bardziej wymagających inwestycji, opartych na zastosowaniu imponujących przeszkleń – większych konstrukcji i cięższych skrzydeł oraz na optymalnym doświetleniu pomieszczeń – rozwiązaniem pierwszego wyboru są nadal drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne typu HS – mówi Piotr Kosmowski, ekspert G-U Polska.

Zalety rozwiązania równolegle przesuwnego PS-L marki G-U:
- ŁATWY MONTAŻ – w zaledwie trzech krokach;
- BOLCE RYGLUJĄCE – zapewniające możliwość precyzyjnego ustawienia docisku skrzydła;
- LEKKIE PROWADZENIE – precyzyjne wózki jezdne;
- WYSOKI POZIOM SZCZELNOŚCI – uszczelki dociśnięte na całym obwodzie;
- BEZPIECZEŃSTWO – dzięki zastosowaniu blach zaczepowych;
- FUNKCJA WENTYLACJI – wymiana powietrza bez przeciągów;
- ELASTYCZNOŚĆ – możliwość dostosowania do konkretnej wersji ramy.
--
REKLAMA:
--
System PS-L – podstawowe parametry:
- Szerokość skrzydła we wrębie: 560-2070 mm
- Wysokość skrzydła we wrębie: 508-2450 mm
- Maksymalna waga skrzydła 200 kg

Przeczytaj także