Kotły i automatyka
 

Bosch Tronic Heat 3500: Nowe elektryczne kotły grzewcze marki Bosch

Tronic Heat 3500 to nowa rodzina kotłów elektrycznych marki Bosch przeznaczonych do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Cała seria to siedem modeli o mocach od 4 do 24 kW. Urządzenia wyposażone są w naczynie zbiorcze oraz pompę obiegową do c.o. Nowoczesny panel sterowania umożliwia łatwą obsługę, a wbudowana automatyka zapewnia oszczędną pracę i utrzymanie komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Podłącz i ogrzewaj

Kotły elektryczne Tronic Heat 3500 to bardzo łatwy sposób na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Nie wymagają podłączenia do sieci gazowej. Nie potrzebują komina. Wystarczy podłączenie do sieci elektrycznej. Niewielkie wymiary i nowoczesny design dają dużą swobodę w wyborze miejsca instalacji. Urządzenia charakteryzują się czystą i cichą pracą. Wbudowane styczniki są praktycznie bezgłośne, a urządzenie w trakcie pracy nie emituje żadnych spalin.

Sprawdzi się wszędzie

Tronic Heat 3500 to idealny wybór do nowych lub modernizowanych obiektów. Mogą pracować jako urządzenia samodzielnie zasilające układ centralnego ogrzewania i ewentualnie ciepłej wody użytkowej. Mogą również współpracować z innym źródłem ciepła np. kotłem stałopalnym lub pompą ciepła. Pełnią wtedy funkcję urządzenia zabezpieczającego np. na wypadek awarii głównego źródła ciepła lub jego konserwacji. W przypadku kotłów na paliwa stałe mogą uruchamiać się wtedy, gdy w kotle zostanie zużyte całe paliwo i temperatura zasilania c.o. zacznie spadać. Zapewniają ciągłe utrzymanie komfortu cieplnego do czasu ponownego załadowania kotła stałopalnego. Mogą również pełnić funkcję szczytowego źródła ciepła np. w sytuacji, kiedy pompa ciepła nie jest dobrana (ze względów ekonomicznych) na skrajne parametry obliczeniowe i w przypadku ich wystąpienia moc samej pompy nie byłaby wystarczająca. Wtedy kocioł elektryczny dogrzeje wodę do odpowiedniej temperatury. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej realizowane jest przy współpracy z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u. Do podłączenia zasobnika potrzebny jest zestaw przyłączeniowy stanowiący wyposażenie dodatkowe. Zestaw składa się z zaworu 3-drogowego, siłownika i dodatkowego czujnika NTC.
--
REKLAMA:
--

Inwestycja, która daje oszczędności

Tronic Heat 3500 to inwestycja, która daje oszczędności. Użytkownik ponosi jedynie koszt zakupu samego urządzenia i ewentualnie dodatkowych akcesoriów. Nie ponosi natomiast kosztów instalacji komina oraz wykonania przyłącza gazowego. Samo urządzenie, w porównaniu z innymi źródłami ciepła, jest relatywnie tanie. Przy współpracy z instalacją fotowoltaiczną można korzystać z darmowego prądu. Zaawansowane sterowanie gwarantuje optymalne zużycie energii. Należy jednak pamiętać , że wybór sposobu ogrzewania powinien być poprzedzony analizą kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

Pełna kontrola

Tronic Heat 3500 ma zaawansowane możliwości sterowania. Można sterować pracą kotła w zależności od temperatury w pomieszczeniu korzystając z regulatora pokojowego. Po doposażeniu kotła w moduł EKR możliwe jest sterowanie pogodowe, które uzależnione jest od temperatury zewnętrznej. Optymalizacja pracy kotła to realne oszczędności przy zapewnieniu komfortu cieplnego.

Bądź eko, żyj bezpiecznie

Tronic Heat 3500 to:

- brak emisji spalin czyli czystsze powietrze,
- brak zasilania gazem czyli rezygnacja z wykorzystania paliw kopalnych,
- brak płomienia i spalin czyli bezpieczeństwo użytkowania.

Tronic Heat 3500 to nowoczesny design charakterystyczny dla innych urządzeń grzewczych marki Bosch. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów i najwyższej jakości wykonania istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na urządzenia do 5 lat.

Przeczytaj także