Pokój dzienny - wystrój
 

Nuta industrializmu we wnętrzu

Styl industrialny narodził się w USA w latach 50. XX wieku. Początkowo tworzono mieszkania w stylu loft jedynie w opuszczonych budynkach pofabrycznych. Obecnie styl ten zyskuje na popularności również w Polsce. Entuzjaści loftowego charakteru kreują swoje cztery kąty, opierając się na pięciu podstawowych cechach: przestronne wnętrza, stonowane kolory, oryginalne oświetlenie, nietypowe połączenia dekoracyjne, a przede wszystkim surowe materiały.

Fot. Luxum
Fot. Luxum

Zalety mieszkań urządzonych w stylu industrialnym

Dlaczego styl loftowy zyskuje coraz to większą popularność i co świadczy o jego prestiżu Zazwyczaj, kiedy wyobrażamy sobie industrialne wnętrze, to widzimy przestronne pomieszczenie oraz wysokie sufity i duże okna. Dzięki prostocie oraz minimalnej formie wnętrza te nie tylko mogą pełnić funkcję mieszkalną, ale również biurową, restauracyjną czy handlową. Industrializm to nietuzinkowy styl w architekturze wnętrz, który łączy w sobie cechy minimalizmu i oryginalnego designu, dzięki czemu zyskuje na popularności i prestiżu.

Ogromnym atutem wnętrz w stylu industrialnym jest ich wysokość. Taka przestrzeń umożliwia zbudowanie antresoli, koniecznie z metalowymi, spiralnymi schodami. Styl industrialny to fenomenalne rozwiązanie dla miłośników dwóch kółek, gdyż rower we wnętrzu może pełnić funkcję dekoracyjną. Mieszkania charakteryzowane na opuszczone fabryki to genialne rozwiązanie dla artystów, ponieważ mogą stworzyć w nim swoją własną galerię sztuki, a na ścianach z pewnością nie zabraknie im miejsca na unikatowe obrazy, czy też zdjęcia.

Fot. Luxum
Fot. Luxum

Jakie materiały wybrać do mieszkań w stylu loft?

W stylu industrialnym największą rolę odgrywają takie surowce jak drewno, szkło, metal, a w szczególności beton. Beton architektoniczny to niezbędny element w industrialnym wnętrzu. Przy wyborze odpowiednich płyt z betonu architektonicznego należy w szczególności zwrócić uwagę na ich wytrzymałość na uszkodzenia. Warto zdecydować się na markę, która daje nam gwarancję produktu na lata. W manufakturze Luxum ważną rolę odgrywa przede wszystkim jakość! Płyty z betonu architektonicznego od marki Luxum posiadają liczne zalety, między innymi: są w 100% naturalne, nie wydzielają formaldehydów i są bezpieczne dla środowiska.

Płyty z betonu architektonicznego od marki Luxum to fenomenalne rozwiązanie, nadające wnętrzu oryginalnego, loftowego charakteru. Marka Luxum w swojej ofercie posiada płyty, które występują między innymi w strukturach: średnio i mocno porowatych, ta druga w szczególności dedykowana jest wnętrzom loft. Wybierając odpowiedni kolor spośród szerokiej oferty kolorystycznej jaką dysponuje Luxum, warto zwrócić uwagę na trzy kolory, które dodadzą wnętrzu charakterystycznego dla industrializmu surowego klimatu, a mianowicie: szary jasny cementowy (S50) i ciemny cementowy (S51) oraz szary ciemny (S96).

Fot. Luxum
Fot. Luxum

Łazienka w stylu loft

Łazienka bywa pomieszczeniem, które zazwyczaj zostaje zapomniane i urządzane w sposób najbardziej szablonowy. Jest to niezwykle duży błąd, ponieważ w architekturze wnętrz liczy się kreatywność i brak barier aranżacyjnych. Łazienka w stylu industrialnym charakteryzuje się przede wszystkim kolorystyką, która oparta jest głównie o szare odcienie. W takim razie jak urządzić loft łazienkę?

Fot. Luxum
Fot. Luxum

Luxum w swojej ofercie ma genialne rozwiązanie dla entuzjastów industrializmu. Dzięki doświadczeniu i pasji do architektury wnętrz w manufakturze Luxum powstają wyjątkowe projekty wanien i umywalek na wymiar z betonu architektonicznego. Zastosowanie tego typu surowca na sanitariach łazienkowych nie tylko daje zjawiskowy efekt wizualny, ale jest to rozwiązanie odporne na zniszczenia i pęknięcia oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Do umywalek i wanien stworzonych z betonu architektonicznego warto dopasować czarne baterie.

Beton architektoniczny to materiał, który wręcz perfekcyjnie dopasuje się do innych surowców typu metal, szkło. Będzie prezentować się niezwykle prestiżowo w połączeniu z surową cegłą lub drewnem. Należy zaznaczyć, że w łazienkach aranżowanych w stylu industrialnym niezwykle ważnym elementem jest oświetlenie. Powinno ono w szczególności zwracać na siebie uwagę. Typowym rozwiązaniem, które jest najczęściej spotykane to minimalistyczne, żarówkowe oświetlenie.

Fot. Luxum
Fot. Luxum

Aranżując swoją prywatną przestrzeń i inspirując się opuszczonymi, nowojorskimi fabrykami powinniśmy pamiętać o nieszablonowym podejściu do projektu. Sięgajmy po nietypowe rozwiązania i kreujmy swoje wnętrza.

--
REKLAMA:
--

Przeczytaj także