Ochrona przeciwpożarowa
 

Czujnik dymu GSM FS2SD-GSM

Ferguson sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty nowy produkt w linii produktów Smart Home (Domu Inteligentnego): Czujnik dymu GSM FS2SD-GSM.

Fot. Ferguson
Fot. Ferguson
Czujnik dymu GSM to rozwinięcie linii produktów służących zabezpieczeniu mienia oraz zdrowia i życia użytkowników systemu Ferguson Smart Home. Dzięki komunikacji za pomocą szeroko rozpowszechnionego protokołu GSM/GPRS, może być stosowany wszędzie tam, gdzie niewystarczające są standardowe czujniki dymu, szczególnie w miejscach oddalonych od użytkownika, takich jak altany działkowe, garaże, magazyny, domki letniskowe czy posesje osób starszych. Gdziekolwiek znajduje się zasięg sieci GSM, czujnik natychmiast wyśle powiadomienie do aplikacji mobilnej z informacją o wykrytym niebezpieczeństwie oraz oczywiście oznajmi wykryte niebezpieczeństwo lokalnie za pomocą głośnej syreny. Skróci to do minimum czas potrzebny na podjęcie reakcji przez użytkownika – powiadomienie odpowiednich służb czy osób przebywających w obiekcie.

Czujnik dymu GSM jest autonomicznym czujnikiem nie wymagającym do prawidłowego działania centralki systemu Ferguson Smart Home. Urządzenie kontaktuje się przez moduł GSM z chmurą (lokalizacja serwerów: Polska), do której wysyła lub z której odbiera polecenia. Powiadomienia dotyczące statusu pracy czujnika pojawiają się bezpośrednio w aplikacji zainstalowanej na telefonie użytkownika (Andorid lub iOS).

Fot. Ferguson
Fot. Ferguson

Czujnik posiada wbudowaną kartę SIM i przez rok od aktywowania nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów, by oferować wszystkie swoje funkcje. Po roku użytkownik ma możliwość wydłużenia czasu działania modułu GSM uiszczając opłatę abonamentową w wysokości 6 zł miesięcznie lub 60 zł rocznie.

Dzięki umowom podpisanym z operatorami telekomunikacyjnymi, urządzenie działa w roamingu w całej Unii Europejskiej bez dodatkowych opłat. Takie rozwiązanie umożliwia użytkownikowi zabezpieczenie swoich dóbr w dowolnym kraju UE i otrzymywanie powiadomień bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Autonomiczny czujnik dymu

Czujnik dymu GSM FS2SD-GSM jest całkowicie autonomicznym czujnikiem, który do działania i wysyłania zdalnych powiadomień nie wymaga urządzeń pośredniczących, takich jak bramki czy huby znane w konkurencyjnych rozwiązaniach.

Moduł GSM do powiadomień

Czujnik zawiera wbudowany, zasilany osobną baterią moduł służący wysyłaniu powiadomień.

Nie wymaga zasilania (do 10 lat pracy na baterii!)

Czujnik nie wymaga zewnętrznego zasilania czy podpięcia do sieci zasilającej. Wbudowana bateria i odpowiednio skonfigurowany moduł wykrywania dymu zapewniają do 10 lat pracy na jednej baterii! To absolutnie unikalne, właściwie bezobsługowe rozwiązanie!

Do 3 lat działania modułu GSM na jednej baterii!

Jedną z najbardziej energochłonnych czynności wykonywanych przez konkurencyjne czujniki dymu jest niezoptymalizowane wykorzystanie modułów łączności. Dzięki rozwiązaniom firmy Ferguson, moduł GSM zapewnia do trzech lat działania na jednej baterii!
--
REKLAMA:
--

Nie wymaga Wi-Fi/Ethernetu/Internetu

Czujnik dymu GSM FS2SD-GSM jest całkowicie autonomiczny – do działania i wysyłania powiadomień nie wymaga żadnej dodatkowej infrastruktury sieciowej. Firma Ferguson wyszła z założenia, że jeden z najbardziej wrażliwych elementów infrastruktury zabezpieczającej życie lub mienie nie może być uzależniony od jakichkolwiek warunków zewnętrznych.

Wykrywa dym powstający już w początkowej fazie pożaru

Czujnik dymu GSM FS2SD-GSM jest instrumentem bardzo czułym, z parametrami pracy dobranymi tak, by informować o niebezpieczeństwie możliwie jak najwcześniej, przy okazji minimalizując ilość fałszywych alarmów. Dzięki wczesnym i potwierdzonym ostrzeżeniom, użytkownik może szybko i pewnie reagować na niebezpieczeństwo.

Wykrywa wysoką temperaturę

Prócz funkcji wykrywania dymu, czujnik dymu GSM FS2SD-GSM wykrywa także wysoką temperaturę jako jeden z wyznaczników wystąpienia pożaru. To funkcja niezbędna w przypadku pożarów bezdymnych lub z dymem nieprzekraczającym wartości, na które reaguje czujnik.

Alarmuje użytkownika syreną i powiadomieniem na telefon

Czujnik dymu GSM FS2SD-GSM informuje użytkownika o wykryciu dymu/pożaru dźwiękiem syreny i powiadomieniem wysyłanym na telefon zdefiniowany przez użytkownika. Powiadomienie jest odbierane przez dedykowaną aplikację zainstalowaną na telefonie z systemem Android lub iOS.

Niewielkie rozmiary, nowoczesny design, mobilność, łatwość montażu

Czujnik można w prosty sposób montować pod sufitem czy na ścianie. Czujnik wyróżnia się nowoczesnym i estetycznym designem pasującym do większości wnętrz i nie szpecącym ich.

Zgodność z normą EN14604

Czujnik dymu GSM FSD2SD-GSM spełnia wszelkie wymagania normy EN14604.

Zastosowania

Czujnik dymu jest przeznaczony do wykorzystania w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki łączności GSM/GPRS i zasilaniu bateryjnemu może być w szczególności wykorzystywany w pomieszczeniach trudno dostępnych lub oddalonych od użytkownika, takich jak: altany działkowe, domki letniskowe, garaże, magazyny, campery, jachty itd. Czujnik oczywiście doskonale nadaje się do wykorzystania w pomieszczeniach mieszkalnych użytkowanych codziennie.

Dostępność

Czujnik dymu FS2SD-GSM jest już dostępny w sprzedaży internetowej i stacjonarnej w dobrych sklepach z elektroniką użytkową w cenie 449 zł brutto.

Przeczytaj także