Instalacje odgromowe
 

Druty odgromowe z aluminium

Coraz większą popularność w systemach odgromowych zyskują druty odgromowe wykonane z aluminium, wykorzystywane jako przewody odprowadzające i zwody poziome.

Fot. Boryszew S.A. o/NPA Skawina
Fot. Boryszew S.A. o/NPA Skawina
Polskim producentem tych produktów jest Boryszew S.A. o/NPA Skawina, mający swoją fabrykę w Skawinie, niedaleko Krakowa.

Boryszew S.A. o/NPA Skawina produkuje goły drut odgromowy ze stopu aluminium w trzech stanach umocnienia (AlMgSi F9, AlMgSi F12, AlMgSi F15) o nominalnej średnicy 8 mm oraz drut aluminiowy odgromowy o nominalnej średnicy 10 mm. Drut pakowany jest w krążki o wadze 20 kg.
--
REKLAMA:
--
Drut aluminiowy charakteryzuje się dużą elastycznością i łatwością wyginania, co umożliwia montaż bez użycia giętarki. Trzykrotnie mniejsza waga drutu aluminiowego w stosunku do stalowego, ułatwia jego transport w większych ilościach i montaż.

Fot. Boryszew S.A. o/NPA Skawina
Fot. Boryszew S.A. o/NPA Skawina
Boryszew S.A. o/NPA Skawina oferuje także drut stopowy odgromowy w powłoce bezhalogenowej* białej lub czarnej według palety RAL (RAL9010, RAL9005). Powłoka pełni rolę dodatkowej ochrony mechanicznej, antykorozyjnej oraz podnosi walory estetyczne. Druty odgromowe w powłoce są coraz częściej wybierane przez firmy wykonujące instalacje odgromowe, oraz przez klientów oczekujących szczególnych walorów wizualnych takich instalacji.

Drut odgromowy w powłoce może być montowany z zastosowaniem osprzętu stosowanego przy zwykłych drutach odgromowych. Standardowo drut pakowany jest w krążki o wadze 10kg.

*Powłoka bezhalogenowa - mieszanka termoplastyczna bezhalogenowa z dodatkiem stabilizatora UV, zapewniająca bardzo dobre własności mechaniczne, a także posiadająca wysoki stopień uniepalnienia. Powłoka jest przystosowana do pracy w wysokich i niskich temperaturach (zmienne warunki atmosferyczne).Więcej na www.npa.pl/druty-aluminiowe

Przeczytaj także