Pokrycia dachowe
 

Nowość - Blachodachówka panelowa FIORD

Szeroki wybór na rynku budowlanym spośród pokryć dachowych powiększył się o kolejny produkt. Blachodachówka panelowa FIORD to najnowsza propozycja firmy Blachy Pruszyński, która swoim nowoczesnym stylem przyciąga uwagę inwestorów.

Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński
Fot. blachy Pruszyński
Fot. blachy Pruszyński

Jest to blachodachówka panelowa, która posiada wiele zalet. Każdy element jest zaprojektowany w dokładnie ten sam sposób, przez co elementy pasują do siebie idealnie, a kwestia montażu staje się prosta i szybka. Panele nie są zbyt duże, więc podczas dopasowywania ich do kształtu dachu ograniczamy ilość niewykorzystanego materiału przez co wybór tego pokrycia jest ekonomicznym rozwiązaniem. Symetryczność blachodachówki pozwala na montaż blachodachówki od lewej i prawej strony, co ułatwia jej układanie na dachu. Krawędzie panelu zostały tak zaprojektowane, że łączenia pomiędzy kolejnymi elementami są ledwo dostrzegalne.

Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński
Fot. blachy Pruszyński
Fot. blachy Pruszyński

Blachodachówka posiada bardzo wyrazisty kształt, który przypomina styl skandynawski. Drobne przetłoczenia które występują na materiale odpowiadają za jego sztywność i wytrzymałość, więc nie musimy się martwić o ewentualne odkształcenia na materiale. Warto dodać, że blachodachówki panelowe są bardzo łatwe w transporcie. Również nie powinno być problemu ze składowaniem ich na placu budowy o ile należycie zadbamy, aby paczki nie zawilgotniały.

Blachodachówkę zawsze pokrywa specjalna powłoka, która nie tylko wzmacnia blachę oraz chroni ją przed uszkodzeniami i korozją, ale również odpowiada za kolor, fakturę i połysk dachu.
--
REKLAMA:
--
Na rynku dostępne są różne rodzaje powłok, często sygnowane nazwami własnymi, z których dla laika nie wynika nic konkretnego. Na przykład firma Blachy Pruszyński, która w swojej ofercie prezentuje np. powłoki PREMIUM w skład których wchodzą powłoki o różnych właściwościach: PURMAT, PURLAK I PURMAX. Powłoki stworzone z poliuretanów i poliestrów, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe na negatywne czynniki atmosferyczne. Nowością w firmie Blachy Pruszyński jest nowa powłoka poliestrowa TOPMAT. Idealnie sprawdzi się w połączeniu z blachodachówką FIORD, ponieważ jest ona przeznaczona do blachodachówek panelowych. Jest znacznie bardziej wytrzymała na odbarwienia i uszkodzenia niż zwykła powłoka poliestrowa. Jej ogromną zaletą jest powtarzalność kolorystyczna, nawet najwrażliwszych kolorów, takich jak grafit 7016. Przy jej produkcji został wykorzystany wysokiej jakości system powlekania, dzięki czemu lakier jest wytrzymały na rozwarstwienia i mikropęknięcia w długim okresie eksploatacji.

Nowość - Blachodachówka panelowa FIORD

Przeczytaj także