Prawo - tematy pozostałe
 

GPS do samochodu – 3 istotne rzeczy przed zakupem!

Posiadasz samochód, który chciałbyś monitorować? Porównujesz oferty cen różnych modułów GPS? Nie wiesz czy montaż będzie bezpieczny dla Twojego auta? Dowiedz się o trzech istotnych rzeczach o których należy pamiętać przed zakupem GPS do samochodu.

1. GPS do samochodu: cena

Tani lokalizator z Chin – czy warto?
Nie warto! Niska cena systemu GPS oznacza często również niską jakość lokalizatora. Co więcej, samo urządzenie śledzące nie wystarczy. Potrzebujesz systemu GPS z oprogramowaniem, które pozwoli Ci monitorować pojazdy w czasie rzeczywistym na mapie. Na wielu forach internetowych, jak np. tutaj (link zewnętrzny) można przeczytać o niezadowoleniu klientów po kupnie taniego Tracker’a GPS. W przypadku tej konkretnej osoby, po odebraniu przesyłki z Chin, szybko okazało się, że lokalizator nie posiadał nawet modułu GPS.

Fot. ABAX
Fot. ABAX

Ukryte koszty – tego klienci nie lubią

Wielu kupujących nie zastanawia się również, że pozornie tani lokalizator może nie zawierać wszystkich kosztów, o których klient dowie się dopiero po podpisaniu kontraktu. Dowiedz się dlaczego nie warto sugerować się ceną przy wyborze monitoringu GPS (link zewnętrzny)?
--
REKLAMA:
--

Cena vs. korzyści

Zastanów się ile jesteś w stanie zapłacić i przelicz razem z możliwością korzyści po zainstalowaniu urządzenia GPS. Możesz również pobrać nasz dokument, aby dowiedzieć się ile zaoszczędzisz z systemem monitorowania pojazdów.

2. Instalacja GPS do samochodu

Ile kosztuje instalacja lokalizatora?
Na rynku polskim istnieją lokalizatory GPS za które oprócz ceny za urządzenie i abonament, należy również zapłacić za montaż. Ceny wahają się w zależności od dostawcy. W przypadku firm, które zdecydują się na zakup wielu urządzeń, ten koszt oczywiście proporcjonalnie wzrośnie. Istnieją również producenci rozwiązań, jak np. ABAX, gdzie nie zapłacisz ani złotówki za instalację.

Czy montaż urządzenia GPS jest bezpieczny dla auta?

To zależy na jaki lokalizator się zdecydujesz. Montaż niektórych trackerów GPS wymaga poważnej ingerencji w konstrukcję pojazdu. Jeśli nie chcesz zakłóceń elektroniki pojazdu, warto rozważyć kupno lokalizatora, który można bezinwazyjnie zamontować w pojeździe, jak np. ABAX Triplog.

Jak podłączyć GPS Tracker do samochodu?

Niektórzy po zakupie gps do lokalizacji pojazdu nie wiedzą jak go zainstalować w swoim aucie. Montaż lokalizatora do samochodu nie musi być jednak skomplikowany! W przypadku ABAX Triplog, wystarczy mieć narzędzia do poluzowania biegunów baterii i około 10 minut wolnego czasu.

3. GPS do samochodu - jaka jest Twoja potrzeba?

Sprawdź co oferuje producent urządzenia i zastanów się czy sprosta Twoim wymaganiom. Potrzeby mogą się oczywiście zmieniać. Dlatego warto przed zakupem GPS do samochodu, dowiedzieć się czy jest możliwość rozbudowania systemu w przyszłości o dodatkowe funkcje.

Kilka powodów dla których ludzie decydują się na monitoring GPS:

Właściciel floty pojazdów podejrzewa, że jego pracownicy „wypożyczają” samochody po godzinach pracy. Dzięki pozycjonowaniu GPS/GSM w czasie rzeczywistym (link zewnętrzny), administrator może sprawdzić trasę przejazdu i określić, gdzie znajduje się jego tabor aut.

Przedsiębiorstwo szuka sposobu, aby obniżyć całkowity koszt posiadania floty (paliwo, serwisowanie, częsta wymiana pojazdów, ubezpieczenia itp.). Szef podejrzewa, że nieroztropna jazda kierowców, kosztuje jego firmę majątek. Menadżer floty decyduje się na wdrożenie popularnej funkcji eco drive (link zewnętrzny), aby móc poprawić wyniki finansowe dzięki danym o stylu jazdy.

Firma rozlicza koszty eksploatacji swoich pojazdów i szuka prostego systemu, który automatycznie wygeneruje ewidencję przebiegu pojazdu. Raport jest zgodny z przepisami, a więc właściciel może przesłać wygenerowaną ewidencję przebiegu pojazdu (link zewnętrzny) do urzędu i spać spokojnie.

Powodów dla których ludzie decydują się na monitoring GPS jest oczywiście więcej.
A jaki jest Twój?

Przeczytaj także