Eko-budowa - tematy pozostałe
 

Panele on-wall solar od Ruukki

Nowy system solarny Ruukki on-wall solar zamienia promieniowanie słoneczne w energię elektryczną dla budynku. Panele sprawdzą się zarówno na elewacjach nowych budynków jak i obiektów modernizowanych.

 Fot. Ruukki
Fot. Ruukki
Panele on-wall solar są idealnym rozwiązaniem w szczególności dla obiektów handlowych, przemysłowych, magazynowych i logistycznych.

Panele solarne na elewacji budynku są wyraźnym symbolem świadomości ekologicznej firmy zajmującej budynek. Generują one część energii potrzebnej do funkcjonowania tego budynku. Firmy mogą z czystym sumieniem wykorzystywać energię słoneczną w swoim korporacyjnym wizerunku poprzez, na przykład, wyliczenie ilości energii dostarczanej przez panele solarne w porównaniu do rocznego zużycia energii przez firmowe urządzeniawyjaśnia Waldemar Szostak, Dyrektor biznesu Komponenty Budowlane w Ruukki Polska.
--
REKLAMA:
--
Panele solarne montowane są na fasadzie budynku przy użyciu systemu mocowań opracowanego przez Ruukki. W skład dostarczanego przez Ruukki pakietu wchodzą też kable oraz falowniki PV.

Powierzchnia około 50 m2może wygenerować energię o mocy 8 kWp. Taki pakiet wymagałby 30 modułów i kosztował około 15 000 €.

Nowe panele oferowane są pod nazwą system solarny Ruukki® on-wall solar.

Przeczytaj także