Termoizolacje ścian, podłóg i sufitów
 

Termoizolacja wiosną

Najlepszą motywacją do podjęcia decyzji o termoizolacji są otrzymane rachunki za ogrzewanie.

 Fot. ARBET
Fot. ARBET
Najlepszą porą na ocieplanie budynków jest wiosna. Dziś prace izolacyjne planuje się już na etapie budowy, jednak w Polsce wciąż jest bardzo dużo budynków, które były wznoszone bez odpowiedniej termoizolacji. Wspólnoty czy spółdzielnie mieszkaniowe zwracają uwagę, by wydatki na ogrzewanie budynku były racjonalne, w innym bowiem przypadku może się zdarzyć, że w stosunkowo małym mieszkaniu opłaty za ciepło są nienormalnie wysokie, a lokatorzy wciąż muszą dopłacać. Termoizolacja budynku zwraca się szybko, gdy przeliczy się oszczędności w rachunkach. Również instytucje zaufania publicznego, jak szpitale, policja, gminy inwestują w rozwiązania, które w przyszłości umożliwią komfortowe korzystanie z budynków i obniżenie kosztów ich eksploatacji.

 Fot. ARBET
Fot. ARBET
FS ARBET dostarcza styropian do izolacji jednego z budynków szpitala klinicznego na Pomorzanach w Szczecinie. Placówka ulokowana jest w miejscu XIXwiecznego szpitala miejskiego, jej budynki przechodziły wiele zmian, renowacji i poważnych remontów. Duża część zabudowań już została odpowiednio docieplona (te prace również były wykonywane przy użyciu Prawdziwego Styropianu ARBET).
--
REKLAMA:
--
Dziś docieplany jest budynek klinik chirurgicznych. Do tego celu do tej pory użyto 200 m3 płyt Fasada GRATIF oraz 700 m2 kwadratowych styropapy.

 Fot. ARBET
Fot. ARBET
Nie pierwszy raz instytucje zaufania publicznego sięgają przy inwestycjach dociepleniowych po sprawdzony produkt najwyższej jakości. Styropian ARBETu był używany m.in. przy docieplaniu komisariatów policji w różnych rejonach Polski (o czym można przeczytać TUTAJ i TUTAJ) czy szkół i internatów (o tym można przeczytać TUTAJ).

Podobne wnioski mieli lokatorzy budynku wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Hołdu Pruskiego, w Koszalinie. Decydując się na termoizolację, wybrali do prac Prawdziwy Styropian ARBETu. Do termomodernizacji i przebudowy domu przeznaczono 50 m3 Prawdziwego Styropianu Fasada Expert - inwestor poszukiwał dobrego materiału z gwarancją rozwiązania na niedogrzanie.

 Fot. ARBET
Fot. ARBET
Z kolei na budowie nowego, wielorodzinnego bloku mieszkalnego Spółdzielni Mieszkaniowej "Przylesie" z Koszalina, zdecydowano się właśnie na wysokiej klasy izolację akustyczną stropów. Do tego celu wykorzystano TONOPIAN. Do tej pory dostarczono tam TONOPIAN 22/20, w ilości 120 m3. TONOPIAN stosowany jest do izolacji akustycznej stropów od dźwięków uderzeniowych. Wbudowuje się go poprzez zastosowanie dwuwarstwowego układu zwanego podłogą pływającą.

Przeczytaj także